Main Menu Site

Translation thanks to Peter Kolesar

Velké a obrí krystaly o velikosti více než jeden metr patrí k nejobdivuhodnejším a nejpusobivejším útvarum v ríši nerostu, kterými jsou lidé fascinováni odedávna. Významní mineralogové se už dávno pokoušejí prozkoumat a dokumentovat výskyty takovýchto obru a pochopit jejich vznik. Pres tyto pokusy zustala cetná nalezište obrích krystalu doposud témer neznámá, nebot sber rozptýlených informací byl a je velice pracný.

 

Obrí krystaly sádrovce z dolu Naica, Mexiko

 

Projekt "Obrí krystaly" se s využitím nynejších možností globální komunikace pokouší o kompletaci znalostí o velkých krystalech a o prezentaci výsledku na této webové stránce. Aby se na tomto projektu mohlo podílet co nejvíce lidí, jsou stránky v anglickém jazyce, i když materským jazykem autora je nemcina. Prehled obrích krystalu v nemcine se nachází i na stránkách www.mineralienatlas.de a dostanete se na nej zde.

Velké krystaly jsou krehké a casto jedinecné výtvory prírody, které vyžadují mimorádnou ochranu. Pomozte nám proto se záchranou techto velkolepých unikátu nerostné ríše pro budoucí generace.

Jestliže máte informace nebo dotazy k výskytum obrích krystalu, prosíme, dejte nám vedet. Naši poštovní adresu a e-mail najdete zde.

Prejeme Vám príjemnou zábavu pri prohlížení techto stránek a budeme se tešit, když o Vás opet uslyšíme. Pokud máte zájem o úcast na projektu a jeho podporu, pošlete nám e-mail nebo se podívejte na tuto stránku.

 

Srdecný dík za Váš zájem!

Thomas Krassmann, prosinec 2004